ابدکدر

ابدکدر

محلول ۱۰ درصد یا کمتر

قدار لازم برای فیلتراسیون مناسب بستگی به تجربه و طراحی فیلتر دارد. این ماده باید به صورت محلول ۱۰ درصد یا کمتر در یک دوره ۱ تا ۲ ساعته به ورودی فیلتر اضافه شود.اگر آلوم خیلی سریع به آب اضافه شود pH آب ممکن است به زیر ۵ / ۵ کاهش یابد که در این سطح فلاک تشیکل نمی شود اما از میان فیلترها عبور می کند .

در هر حال وقتی این آب با آب استخر مخلوط می شود pH بالا می رود و باعث تولید فلاک آلوم در آب و کدورت و تیره شدن آب می گیرد. در عملکرد معمول استخر، شستشوی فیلتر بطور متوسط باید هفته ای یک بار صورت گیرد که این بسته به میزان بار استخر اندازه فیلترها و میزان گردش آب دارد.

با مطالعاتی که درباره آلوم صورت گرفته است نشان داده شده است که آلوم مضرراتی برای سلامتی انسان دارد. در نتیجه امروزه مواد جایگزین آلوم مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از اصلی ترین این مواد نمک های آلومینیوم یا اصطلاحا “PAC”  می باشد. پک مخفف “پلی آلومینیوم کلراید” است . PAC پودری زرد رنگ است که با حل کردن آن در آب و تزریق این محلول به آب استخر شفافیت بسیار بالای بدست می آید.

نکته مهم برای استفاده از مواد منعقد کننده تزریق آن در سیستم تصفیه بوده و باید از ریختن این مواد در کاسه استخر جلوگیری کرد.

طبق استانداردهای مربوط به کیفییت آب استخرهای شنا، کدورت آب استخر می بایست در حد ۰٫۰۵NTU باشد. این در حالی است که کدورت استاندارد برای آب شرب در حد ۰٫۱NTU می باشد.

امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 383
برچسب ها : ,
+ نوشته شده در يکشنبه 29 بهمن 1396ساعت 20:57 توسط شیوا |

× بستن تبلیغات

خرید بک لینک
شصت و پنجیا
بی کی وب
چیزمیزها
دفترچه
داکیومنت ۹۸
دانلود تیوب
دانلود کارتون
دانلود آهنگ
قالب وبلاگ
هستی دانلود
های موبایل
جامعه مهندسان
آهنگ های غمگین
محفل غم
صنایع مخزن شیر
آهنگ خاطره انگیز
پرواز ۹۸
پویا سقف
رپید تولز
رایبد پلاست
سازمان تعاونی
صادق فدایی
آموزش سئو وبسایت
روستای شرشر
طراحی سایت
تاکیون
تاس دانلود
تاپ استیکر
وب کیتز
بهینه سازی سایت
ینی پی سی
کار در منزل
وب من
یک بلاگ