ابدکدر

ابدکدر

آلوم باید بگونه ای به مخزن مکش وارد شود که فرصت لازم برای تشکیل فلاک

ابراین آلوم باید بگونه ای به مخزن مکش وارد شود که فرصت لازم برای تشکیل فلاک موجود باشد .

آلوم pH آب استخر را پایین می آورد، چرا که ترکیبی اسیدی بوده و با ترکیب قلیایی داخل آب استخر واکنش صورت می گیرد. لذا پس از تزریق آلوم باید کنترل دقیقی در خصوص pH مجاز انجام داد.با استفاده از کلسیت به عنوان ماده فیلتر به جای ماسه می توان اسیدیته ای را که استفاده از آلوم ایجاد می کند، خنثی نمود.

کلسیت همچنان که خاصیت اسیدیته آلوم را خنثی می کند، به تدریج تحلیل می رود و از این رو باید مرتباً دانه های تازه کلسیت به فیلتر اضافه نمود. آلوم یا سولفات آلومینیوم ازکوآگولانت های بسیار رایج است از آنجا که این ماده اسیدی است نیازمند قلیائیت موجود در آب می باشد، تا واکنش منجر به تشیکل لخته های هیدروکسید آلومینیم گردد.

برای هر پاوند آلوم اضافه شده، ۰٫۵پاوند سود سوزآور یا بیش از ۰٫۷۵ پاوند بیکربنات سدیم برای تکمیل واکنش نیاز است. بنابراین قبل از اضافه کردن آلوم pH آب باید بین ۵/ ۷ تا ۸ و قلیائیت بین ۲۰۰ – ۱۵۰ میلی گرم در لیتر باشد. در pH زیر ۵ / ۵ یا بالای ۵/ ۸ آلوم فلاک مناسبی ایجاد نمی کند و ممکن است کل آن در محلول باقی بماند. لازم است که آلوم را بعد از شستشوی معکوس اضافه کنیم.

مقدار لازم برای فیلتراسیون مناسب بستگی به تجربه و طراحی فیلتر دارد. این ماده باید به صورت محلول ۱۰ درصد یا کمتر در یک دوره ۱ تا ۲ ساعته به ورودی فیلتر اضافه شود.اگر آلوم خیلی سریع به آب اضافه شود pH آب ممکن است به زیر ۵ / ۵ کاهش یابد که در این سطح فلاک تشیکل نمی شود اما از میان فیلترها عبور می کند

امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 354
برچسب ها : ,
+ نوشته شده در يکشنبه 29 بهمن 1396ساعت 20:57 توسط شیوا |

× بستن تبلیغات

خرید بک لینک
شصت و پنجیا
بی کی وب
چیزمیزها
دفترچه
داکیومنت ۹۸
دانلود تیوب
دانلود کارتون
دانلود آهنگ
قالب وبلاگ
هستی دانلود
های موبایل
جامعه مهندسان
آهنگ های غمگین
محفل غم
صنایع مخزن شیر
آهنگ خاطره انگیز
پرواز ۹۸
پویا سقف
رپید تولز
رایبد پلاست
سازمان تعاونی
صادق فدایی
آموزش سئو وبسایت
روستای شرشر
طراحی سایت
تاکیون
تاس دانلود
تاپ استیکر
وب کیتز
بهینه سازی سایت
ینی پی سی
کار در منزل
وب من
یک بلاگ